Evde El ve Tırnak Bakımı

EL BAKIMI HAKKINDA

Eller bir kadının güzelliği ve zarafetidir.Ellerine önem vermeyen kadın yoktur desek yalan olmaz.Ellerimiz çirkin olduğunda nereye saklayacağımızı şaşırırız.Ama bakımlı, güzel ve ojeli olduğunda ön plana çıkarmak için yarışırız. 🙂 El ve tırnak bakımı kişisel bakımımızın en önemli parçalarından birisidir.

Ellerinizin daha güzel ve yumuşak olması için sizlere öncelikle 4 adet krem tanıtacağım.Biobellinda markasını artık duymayan kalmadı.Biobellinda bizim ve ellerimiz için en iyisini düşünüyor.

Birincisi zeytinyağı özlü bakım kremi;

İçersindeki zeytinyağı özü ile ellerinizi besler ve mükemmel bir bakım yapar.Bununlada kalmaz ve ellerinize uzun süren bir canlılık kazandırarak capcanlı ve daha narin görünmesine yardımcı olur.

İkincisi süt ve bal özlü bakım kremi;

İçindeki süt ve bal proteinleri ile kuruyan elleri besler, nemlendirir ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Üçüncüsü gliserin ve e vitaminli bakım kremi;

Günlük bakım için en ideal krem gliserin ve e vitamini olan bakım kremidir.Canlılık kazandırır.

Dördünccüsü shea butter el bakım kremi;

Ekstra nemlendirici özelliği sayesinde aşırı kuru ve çatlak cilt yapılarına en uygun kremdir.Daha sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Biobellinda ürünlerinden verdiğimiz el bakım kremleri cildinizle dosttur.Bitkisel olmalarının yanı sıra daha doğal bir bileşene sahiptir.Ben de kullanıyorum ve el bakımına önem veren sağlıklı bitkisel ve doğal kremleri tercih eden tüm bayanlara şiddetle tavsiye ediyorum.Kendinize en uygun kremi seçip dilediğiniz gibi bakımlı eller3e sahip olmak artık çok kolay. ;)))

Evde el ve tırnak bakımı miçin önerilerimize gelecek olursak;

Ellerimiz sürekli mikroplarla içli dışlı olduğu için ık sık yıkamalıyız.Kullanacağımız sabunun doğal olmasına dikkat etmeliyiz.Soğuk havalarda ellerimize eldiven takarak çatlamasını önlemeliyiz.

Evde el ve tırnak bakımı için maske tarifi verecek olursak;

Bir kase ılık suya bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve bir tutam tuz atarak iyice karıştırıyoruz.Ellerimizi yarım saat kadar bu suda bekletiyoruz.Bu işlem ilk aşamada bile fark edecektir.

İkinci olarak el ve tırnak bakımınıza iyi gelecek olan şey c vitaminidir.Bunuda en iyi limon karşılar.Limonu tırnaklarımıza ve tırnak etlerimize sürerek tampon yapıyoruz.Limonun canlandıran etkisi ölü deriyi temizleyerek el ve tırnak bakımınız için en ideal yumuşaklığı kazandıracaktır.Eğer manikür yapacaksanız kullanacağınız aletlerin steril olmasına lütfen dikkat ediniz.

SAĞLIKLA KALIN..

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*