Kireç bağlayan çaydanlık en kolay nasıl temizlenir?

Dibi Kararmış Ve Kireçlenmiş çaydanlık Nasıl Temizlenir?

Sirke İle Çaydanlık Temizliği,Kireçlenmiş Çaydanlık, Kireçlenmiş Çaydanlık Nasıl Temizlenir, Dibi Kararan Çaydanlık Nasıl Temizlenir, Çaydanlıklar Nasıl Temizlenir,
Dibi kararan ve kireçlenen çaydanlıkları doğal yollardan temizlemek,Kararan ve kireç tutan çaydanlığın dibini temizlemek için

Kararan ve kireç tutan çaydanlığın dibini temizlemek için
Dibi Kararmış Ve Kireçlenmiş çaydanlık Nasıl Temizlenir?

Dibi kararan ve kireçlenen çaydanlıkları naturel yollardan temizlemek isterseniz, tam yerine geldiniz. Size önereceğimiz son derece doğal ve basit yöntemler sayesinde, çaydanlıklarınız pırıl pırıl olacak ve kirençlenmiş çaydanlıklarınız yeni gibi görünecek..

Kararan ve kireç tutan çaydanlığın dibini temizlemek için ihtiyacınız olan malzemeler sirke ve karbonat. Çaydanlığın içine sirke doldurup bir gece bekletmelisiniz. Peşinden çaydanlığın içinde bir miktar sirke bırakarak, geri kalanını dökün. Çaydanlıkta bırakılmış olan sirkenin içine bir yemek kaşığı kadar karbonatı da koyun. Bir kaç dakika sonra, bulaşık fırçası veya pıtırlı süngerle ovarak, rahatça temizleyebilirsiniz. Böylelikle geride herhangi bir kimyasal madde kalıntısı da kalmamış olur.

* öteki bir yöntem ise, limon tuzu ve ve su ile yapılmaktadır. Bir yemek kaşığı kadar limon tuzunu, çaydanlığın içine alabileceği kadar suyla karıştırın ve çaydanlığa boşaltın. Çaydanlığı ocağın üzerine alın ve yüksek ateşte bir veya iki taşım kaynatın. Arkasından çaydanlığı ocaktan alın ve bolca suyla durulayın. Çaydanlığınız böylece pırıl pırıl olmuş olacak.

* Bir başka yöntemse, tuz ve sirkeden elde edeceğiniz bir karışımdır. Bir yemek kaşığı kadar tuz ile bir çay bardağı kadar sirkeyi karıştırarak çaydanlığın içine koyun ve 10 dakika bu şekilde beklemeye alın. Sürenin nihayetinde çaydanlığın içini süngerle ovun ve lekelerden kurtulun. Bol suyla durulamayı da tabi ki ihmal etmeyin.

* Çaydanlıkta bulunan kireci gidermek için işte size bir yöntem daha… Bir adet patatesin kabuklarını soyun ve bu kabukları çaydanlığın içine atın. Üzerine bir miktar su ekleyip bu şekilde otuz dakika kadar kaynatın. Kireçlerin çaydanlığı terkedip gittiğini görürsünüz. Kireci temizlemenin bir diğer yoluysa; yumurta kabuğudur. Çaydanlığın içerisine yumurta kabukları suyla kaynatırsanız; kireçler yok olur.

* Bi dakka ilham geliyorr… Geldi! 😀 Daha önce denediğimiz bir yöntemi daha hatırladım. Yoğurt suyu. Evet yanlış duymadınız, yoğurda kaşık girince bilirsiniz sulanır. İşte o yoğurt suyunu alıp kireçlenen çaydanlığınızın içine dökün. Bir gece bekletin ve sonra güzelce yıkayın. Belki biraz kalabilir onu da ovarak çıkartabilirsiniz çünkü yumuşamış olacaktır.

2 Dakikada çaydanlıktaki kireç nasıl kolayca temizlenir? İşte cevabı

Ben bunlarla uğraşamam derseniz de size 2 dakikada çaydanlıktaki kireç nasıl kolayca temizlenir, hem de sağlığımıza zarar vermeden doğal bir ürünle nasıl yapabileceğinizi söyliyeyim. Hatta söylemek yetmez dedim ve sizin için deneyip, kendi çektiğim videoyu aşağıda paylaşacağım  😉 Şimdi sözü videoya bırakıyorum… İşte dibi kararan ve kireçlenen çaydanlıktaki kireç 2 dakikada nasıl kolay temizlenir videosu.

Kireç bağlamış çaydanlığı temizlemenin en kolay yolu


 

 

Sirke İle Çaydanlık Temizliği,Kireçlenmiş Çaydanlık, Kireçlenmiş Çaydanlık Nasıl Temizlenir, Dibi Kararan Çaydanlık Nasıl Temizlenir, Çaydanlıklar Nasıl Temizlenir,
Dibi kararan ve kireçlenen çaydanlıkları doğal yollardan temizlemek,Kararan ve kireç tutan çaydanlığın dibini temizlemek için. Çaydanlıktaki kireci çözmek için ne yapmalı?

Gelen Aramalar:

caydanlik neden kireclenir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*