Mikrofiber Bez Nedir ?

mikrofiber-bezle-temizlik-yapmak

Mikrofiber Bez Nedir?

Denye, 9000 metre uzunluğunda olan iplik veya lifin gram olarak ağırlığını ifade eder. Denyesi  ne kadar yüksek ise lif o kadar kalındır. Bir lifin “mikrofiber” olarak adlandırılabilmesi için 1 denyeden küçük olması gerekmektedir.

Mikrofiber sentetik bir malzemedir polyester ve poliamid liflerinin birleşiminden oluşur. Polyester, malzemeye güç ve dayanıklılık verirken; poliamid, bezin emici olmasını ve kolay kurumasını sağlamaktadır. 

Microfiber temizlik bezleri,mikrofiber nedir,orjinal mikrofiber temizlik bezleri.,mikrofiber nedir,mikrofiber bez nedir

Mikrofiber temizlik bezlerinin temizlik sırrı bir cm2ye düşen lif miktarının fazlalığıdır. Bu çok fazla sayıda olan lifler binlerce kancalar oluşturarak kir,toz mikrop,bakteri gibi çeşitli maddeleri yakalayıp absorbe eder.

Dairesel hareketlerle etkili temizlik sağlar. İnce iplik dokusuyla en küçük çatlak ve boşluklara kadar girer.Normal bezlerin ulaşamadığı yerlere ulaşır.
Microfiber temizlik bezleri,mikrofiber nedir,orjinal mikrofiber temizlik bezleri,mikrofiber nedir,mikrofiber bez nedir.

en-iyi-microfiber-temizlik-bezi

Microfiber temizlik bezleri kuru olarak kullanıldığında statik enerji prensibine göre, nemli olarak kullanıldığında da emici kılcal damar prensibine göre çalışmaktadır. Microfiber temizlik bezlerinin astım hastalarının ve alerjisi olan kişiler için uygunluğu da testlerle kanıtlanmıştır.

Mikrofiber Temizlik bezi, statik elektrik yüklü bir dokuma tekniğine sahip olduğundan, tozları yere ve havaya karışmadan bünyesinde toplar ve akan suyun altında da hemen bırakıverir. 

Microfiber temizlik bezleri,mikrofiber nedir,orjinal mikrofiber temizlik bezleri,mikrofiber nedir,mikrofiber bez nedir.

Microfiber temizlik bezlerleri ile yapılan temizlikte deterjana bile ihtiyaç yoktur. Sadece bir miktar suya ihtiyacınız vardır. Microfiber  temizlik bezi normal  temizlik bezlerine  oranla 10 kat daha fazla emiş gücüne sahiptir.

Önce granül haldeki PES(polyester) ve PA(poliamid) polimerler eritilerek sonsuz mikro iplikler elde edilmektedir.

Mikro ipliklerin birbirileri ile bağlanmasında herhangi bir kimyasal madde kullanılmaz. Bu sayede insan sağlığına zarar verecek hiçbir madde içermez. Geliştirilmiş özel teknolojisi sayesinde her yönde kopma ve uzamaya karşı yüksek dirençli bir kumaştır dfiyebiliriz. Bu özelliği sayesinde zor uygulamalarda bile başarı ile kullanılmaktadır. 

Microfiber temizlik bezleri,mikrofiber nedir,orjinal mikrofiber temizlik bezler,mikrofiber nedir,mikrofiber bez nedir

 

 

 

Gelen Aramalar:

mikrofiber bez nedirbiobellinda cam bezibiobellinda temizlik bezleri fiyatlarıorjinal mikrofiber bezler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*