Amway yalanlar zinciri hakkında

Amway yalanlar zinciri hakkında

network marketing firmaları hakkında
Network Marketing gerçekleri

Uzun bir yazı oldu, network marketing deyince çenem düşüyor galiba 😀 ama network marketing ve bayanların evden para kazanma konusunda endişesi veya ilgisi olanlar varsa sıkılmadan okuyacaklardır diye düşünüyorum.

Bugün internette araştırma yaparken bir web sitesinde yayınlanan Amway yalanlar zinciri konu başlıklı bir yazıya rastladım. Biliyorsunuz Amway bir network marketing şirketidir. E ben de networkçüyüm ya 😉 ilgimi çekti yorumlara bir göz atayım dedim, ohooo oku oku bitmiyor 😀 Baya güzel bir konu seçilmiş anlaşılan bu kadar yorum aldığına göre dedim.

network marketing nedir, network marketingten para kazanılır mı, ev hanımları network marketing yaparak gelir sağlayabilir mi,Network marketing hakkında bilgi,Network marketing şirketleri,kazanç kapısı,network marketing işi,network marketing firmaları hakkında

Yalnız yorumların bazıları gerçeği yansıtırken bazıları gerçekten içler acısı bir şekilde bilinçsizce, ağzı olan konuşuyor cinsten yapılan yorumlardı. Ben bir Amway’cı değilim. Beni ilgilendiren bir durum yok Amway ürünleri ve şirketi hakkında konuşulduğu için. Amway yalanlar üzerin kurulu bir çalışma prensibi mi uyguluyor onu çok bilmiyorum ama sanmıyorum.

Fakat Amway ürünleri bir yana network marketing sistemine çamur atılıyor ve insanlar yanlış, çok yanlış düşünüyorlardı. Birçok network marketing şirketinde çalışmış ve bu konuda deneyim sahibi olmam hasebiyle bir açıklama yapmaya karar verdim.

Aslında böyle polemiklere girmeyi pek sevmem, zaman kaybı olarak görürüm ama insanlar o kadar bilinçsiz ve ön yargıya sahipti ki, site sahibi de sanırım yapılan yorumlar artsın diye yangına körükle gidiyordu kendimi tutamadım ve ben de bişeyler yazmaya karar verdim.

Belki birilerine işin doğrusunu anlatabilirim diye düşündüm. Ve özetle genel olarak network marketing nedir, network marketingten para kazanılır mı, ev hanımları network marketing yaparak gelir sağlayabilir mi gibi konuları ele alarak bir açıklama yazdım. Yayınlarlar mı bilmem 🙂

Bence güzel, açıklayıcı bir yazı oldu. Network marketing hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için faydalı olacağı kanaatindeyim. O yüzden onlar yayınlamasa da ben bu yazıyı kendi sitemde de yayınlıyayım dedim ve işte o yorumumu noktasına virgülüne dokunmadan sizlerle paylaşıyorum 🙂

 

Amway yalanlar zinciri konusuna yazdığım yorum

ev hanımları network marketing yaparak gelir sağlayabilir mi
Network marketing yorumları

Mantıklı mı tespitler yapmış  kusura bakmayın ama çok komiksiniz. Ama keşke sadece komik olsaydınız. Çünkü insanları yanlış yönlendiriyorsunuz. Belki bu tartışmayı alevlendirmek ve web sitenize seo katkısı sağlamak amacıyla yapıyorsunuz. Bunun için yaptıysanız bravo başarmışsınız

Ama keşke bunun için farklı bir konu seçseydiniz. Çünkü gerçekten insanlara yanlış bilgiler veriyorsunuz. Ben Amway‘ci değilim. Ama network marketing sistemlerini çok fazla araştırdım. Hatta bazı network firmalarında çalıştım. Zarar ettiğim de oldu, kar ettiğimde… keşke siz de birazcık araştırıp, bilgi sahibi olup yapsaydınız bu yayını. Ama dediğim gibi belki amaç farklıdır bilemiyorum..

Neyse ben kısaca özetlemeye çalışayım. Bari sitenize benim de katkım olsun .

 

network marketing nedir, network marketingten para kazanılır mı, ev hanımları network marketing yaparak gelir sağlayabilir mi,Network marketing hakkında bilgi,Network marketing şirketleri,kazanç kapısı,network marketing işi,network marketing firmaları hakkında  Amway yalanlar zinciri hakkında,network marketing nedir,network marketing hakkında,amway ürünleri hakkında

Network marketing bir satış politikasıdır. Firmalar kendilerine uygun buldukları satış politikalarını tercih edip uygularlar. Örneğin kimisi toptancı olarak satış yapmayı tercih eder, kimisi perakende gibi..

Network marketing şirketleri daha çok güvene dayalı bir stratejidir. İnsanlar yakınlarına, tanıdıklarına tavsiye ederler, ki insan memnun kalmadığı, ya da sorun yaşadığı bir şeyi yakınlarına tavsiye etmez. Network şirketleri de kendi ürünlerinin satışının devamlılığı adına daha sadık müşteriler elde etmiş olur. Üyeye de buna vesile olduğu için belli oranda bir komisyon öder. Yani kendi satış sirkülasyonunu sağlarken aynı zamanda özellikle ev hanımlarına en azından kendi ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir kazanç kapısı sağlamış olur. Tabi bunu ciddi anlamda bir meslek gibi çalışmalar yapıp güzel kazançlar elde etmeleri de mümkündür.

Network marketing şirketi sadık müşteriler oluşturabilmesi için ve ürünleri tavsiye üzerine satış olduğu için piyasaya göre daha kaliteli veya farklı olmak zorundadır. Aksi halde insanlar piyasadan almayı tercih edebilir.

Vergi kaçırmak için mi konusuna gelince: network marketing şirketleri yasalara uygun bir ticaret biçimidir. Ve ürünleri sizin dediğiniz gibi değil, tam tersi vergili ve faturalıdır. %18 kdv tutarı ve üyelerin elde ettiği primlerden %20 stopaj vergisi kesilip devlete ödenir, geri kalan kısmı üyeye komisyon olarak yatırılır.

Ancak bu noktada tabi ki çalışılan network marketing şirketinin güvenilir olması önemlidir. Çünkü devletten kaçıramaz ama üyelerin kazancına göz dikebilir. Komsyonlarını almakta sıkıntı yaşayabilirler. Hatta dandik bir firmaysa altından üye kaydırma vesaire gibi emeği hiçe sayan yaklaşımlar görülebilir.

Emeği hiçe sayan diyorum çünkü network marketing işi gerçekten oldukça zor bir iştir. Nedeni, insanlarla uğraşmak dünyanın en zor işidir. Şu yazdığınız makaleye yapılan yorumlardan da bunu görebilirsiniz. Bilgisi olanda konuşuyor olmayanda.. Sırf bişeyler konuşmak için yazıyorlar. Ağzı olan konuşuyor yani.

Malesef çok ön yargılı insanlarız. Bilgimiz olmayan konularda bile fikrimiz oluyor. Üstelik karşıdakini dinleyip acaba doğru söylüyor olabilir mi, bi düşüneyim ya da bi araştırayım benim bu konuda tecrübem yok,  gerçekleri bilmiyor olabilirim diyebilme cesaretini bile gösteremeyecek kadar egosu yüksek ya da kompleks sahibi insanlarız. Neyse benden de bukadar.

Aklına başka takılan şeyler olanlar varsa bana ulaşabilir. Bilgim dahilinde network marketing firmaları hakkında olumlu ve olumsuz ama dürüstce elimden geldiği kadar yanıtlamaya çalışırım.
Hayırlı günler diliyorum.

Nermin Ay

Amway yalanlar zinciri hakkında,network marketing nedir,network marketing hakkında,amway ürünleri hakkında. network marketing nedir, network marketingten para kazanılır mı, ev hanımları network marketing yaparak gelir sağlayabilir mi,Network marketing hakkında bilgi,Network marketing şirketleri,kazanç kapısı,network marketing işi,network marketing firmaları hakkında.

 

Gelen Aramalar:

Am nasil yalaniramway üyeliği hakkında yorumlaramway yalanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*